Genel bilgiler

Ülkemizin batısındaki en karanlık, yıldızların en güzel gözükeceği coğrafyalardan birinde düzenlenecek gökyüzü gözlem şenliğine tüm gökyüzü sevdalılarını davet ediyoruz. Şenliğin herkesi mutlu edecek, en güzel şekilde gerçekleştirilmesi için tüm katılımcılarımızın uymasını rica ettiğimiz birtakım kurallar belirlenmiş olup, katılımcılara yol göstermesi için bu kuralları ve şenlik olarak katılımcılara ne vaat ettiğimizi sizlere aktarmak istiyoruz.

 
ETKİNLİK ALANINDA HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANACAĞIM?
 
Alanda kurulacak 2 jeneratör ile teleskop sahiplerine ve katılımcıların basit elektrik gereksinimleriyle sınırlı kalmak (telefon şarjı vb.) şartıyla elektrik hizmeti verilecektir.
 
Programda belirtilenecek sunumlarda kullanmak üzere 500 kişilik ses sistemi, projeksiyon sistemi ve sunum ortamı kurulacaktır.
 
15 adet tuvalet kurulacak. 
 
Şenlik boyunca her türlü yeme içme ihtiyacınızı alanda kurulacak olan, yörede yaşayanların satış yapacağı stantlardan gerçekleştirebilirsiniz (menü zenginliğimize güveniyoruz).
 
Denizli’den itibaren afişlerle tanıtım yapılacak, ulaşım rotaları üzerinde yönlendirici tabelalar yerleştirilecektir.
 
Hizmet verecek bir revir odasının yanı sıra günboyu doktoru ve hemşiresi bulunan bir ambulans olası sağlık sorunlarına karşı hazır bulundurulacaktır.
 
Küçük katılımcılarımız için yapılacak yarışmalarda başta teleskoplar olmak üzere sürpriz hediyeler verilecektir.
 
Yine çocuklarımız için kurulacak atölyelerde gerekli malzemeler tarafımızdan temin edilecektir.
 
 
 
ETKİNLİK ALANINA GİRİŞİM NASIL OLACAK?
 
Etkinliğimizi hijyeni ve güvenliği sağlamak adına pandemi tedbirlerine göre gerçekleştireceğiz. Dolayısıyla yayla girişinde herkes “KAMP RESEPSİYON SORUMLUSU”na T.C. Nüfus Cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi gösterecek (başka kimlik kartları kabul edilmeyecektir) ve “TOPUKLU YAYLASI KONAKLAMA KARTI”nı dolduracaktır. Gözlem şenliğinde diğer katılımcılara rahatsızlık verilmemesi amacıyla alana giriş için son saat 20:00’dir, bu saatten sonra alana gelenler ancak araçlarını yayladan görünmeyen bir mesafede bırakıp geriye kalan yolu yürüyerek girmeleri şartıyla kabul edilecektir.
 
ETKİNLİK ALANINDA UYMAM GEREKEN KURALLAR VE BİLMEM GEREKENLER NELER?
Çadırlar ve araçlar kaosun engellenmesi için belirtilen alanlarda konumlandırılmak durumundadır. Sahada size yer gösterilecektir.
 
Şenlikte kendi aracınızla giriş çıkışınız 20:00 – 05:00 saatleri arasında ışık disiplinini sağlamak amacıyla yasaktır, buna göre planlarınızı yapmanızı rica ediyoruz.
 
Alanda gözlem kalitesini sağlamak için, ışık yakmanız gerektiği durumlarda sadece kırmızı ışık veren kafa lambası ve fenerler kullanmak serbesttir, telefon ışıklarınızı, beyaz fenerlerinizi kullanmak istiyorsanız alanda size ücretsiz temin edilecek kırmızı malzemeleri size gösterileceği şekilde takarak kullanmanız zorunludur.
 
Etkinlik boyunca ateş ve mangal yakılmayacaktır. Sıcak yiyecek ihtiyacınızı 24 saat alanda size sunulacak ücretli yemek hizmetlerinden faydalanarak karşılayabilirsiniz.
 
Geceleri soğuk gündüzleri ise sıcak olmasını bekliyoruz. Güneş kreminin yanı sıra bol miktarda sıcak tutacak kıyafet bulundurmanız önerilmektedir. Özellikle ilk kez katılacaklar için  yaylada gecelerin ne kadar soğuk olabileceği sizi şaşırtabilir mutlaka tedarikli olunuz.
 
ETKİNLİK KİMLERİN DESTEĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR
Bu organizasyon, Kalebey YEG ve Beyağaç Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilecektir. Kalebey Yerel Eylem Grubu Derneği (www.kalebeyyeg.com), Avrupa Birliği desteğiyle Kale ve Beyağaç ilçelerinde hizmet verecek şekilde 2019’da kurulmuştur ve yörenin kırsal kalkınması amacıyla faaliyet göstermektedir. Organizasyonun yürütülmesi için çoğunluğu öğrenciler ve işsiz gençlerden oluşturulacak ekipler sahada faaliyet gösterecek ve bu güzel etkinlikten herkesin memnun ayrılması için çalışacaktır. Tüm katılımcılarımız ve emek verenlerimiz için güzel bir etkinlik olmasını diliyoruz.

ALAN FOTOĞRAFLARI

Yorumlar kapatıldı.