Sındırgı Genel Bilgiler

Marmara ve Ege Bölgesinin en karanlık noktalarından birinde, Sındırgı Sarıcaova’da yıldızlar altında buluşacağız. Göreceğimiz muhteşem gökyüzünü tüm gökyüzü gönüllüleri ile paylaşmak için 28-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında, alanda bir organizasyon düzenliyoruz. Bu bölümde siz değerli katılımcılara etkinlikle ilgili genel bilgiler sunmak istedik.

Not: Planlamalarımızın sağlıklı olması için etkinlik için online kayıt yaptırmanızı .Kayıt linki sayfanın en altına eklenmiştir. Bu form zaman içinde gelecek sorulara göre ve netleşecek bazı detayların ardından güncellenecektir.

ETKİNLİK ALANINDA HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANACAĞIM?

Öncelikle katılım tamamen ücretsiz olacaktır. Birçok hizmet ücretsiz sunulmakla birlikte etkinlik alanına kendi imkânlarıyla ulaşamayacaklar için alana minibüs ile erişim, etkinlik boyunca yeme içme hizmetlerinden yararlanma, yakın çevredeki güzellikleri görmek için düzenlenecek jipli turlar gibi kalemler ücreti karşılığı temin edilebilir. Alanda kredi kartı kullanımı mümkün olmayacağından hazırlığınızı buna göre yapıp nakit para bulundurmanızı öneririz.

Alanda yiyecek, içecek standları kurulacak olup 24 saat yöresel lezzetlerin tadına varmanız mümkündür. İçme suyu alanda mevcut olup tuvalet ve duş imkânları da bulunacaktır. Alanda herhangi bir tabiat parkı, milli park sınıflandırması mevcut olmadığından bahsi geçen yapılar etkinliğe özel, mobil olarak geçici süreli kurulacaktır, etkinlik tarihleri haricinde bu olanaklardan yararlanma imkânı maalesef söz konusu değildir.

Program boyunca ilan edilecek program doğrultusunda gündüz saatlerinde atölye, eğitim faaliyetlerinin sürdürülmesini temin edecek şekilde kıl çadırlar kurulacak olup, sunumlar bu alanlarda gerçekleştirilecektir.

Tüm ulaşım alternatifleri düşünülmüş olup alana rahat ulaşım sağlamanız için yönlendirme tabelaları kurulacaktır. İlan edilecek rotalar, her türlü binek aracın rahatlıkla ulaşacağı yol kalitesine sahiptir.

Olası acil durumlara müdahale etme amacıyla alanda sağlık ve güvenlik hizmetleri hazır bulunacaktır.

Alanın orman alanlara yakın olması nedeniyle, alınan Valilik kararı gereği her ne sebeple olursa olsun ateş yakılması yasaklanmıştır. Sıcak su ve yiyecek gereksinimlerini alanda kurulacak yeme içme standlarından sağlamanızı önemle rica ederiz. Ayrıca ormanlık alanların içlerine girilmemesini, gerek orman güvenliğinin sağlanması adına bizlere yardımcı olmanız, gerekse de kendi güvenliğiniz için rica ediyoruz.

Alanda geceler soğuk, gündüzler ise güneşin yakıcılığı altında oldukça sıcak geçebilmektedir. Özellikle başta güneş kremi ve şapka olmak üzere güneşe karşı tedbirlerinizi alarak gelmenizi, gece için de kalın giysilerinizi hazır bulundurmanızı tavsiye ederiz. Özellikle ilk kez katılacaklar gecelerin ne kadar soğuk olabildiğini görüp şaşırabilir, alanda sıcak tutacak kıyafet bulmanız – almanız mümkün olmayacaktır dolayısıyla lütfen hazırlıklı olunuz.

ETKİNLİK KİMLERİN DESTEĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Organizasyon, Sındırgı Belediyesinin koordinasyonunda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sındırgı Kaymakamlığı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Balıkesir Valiliği’nin desteği ile gerçekleştirilecektir. Etkinliğe dair her türlü sorunuzu facebook platformu üzerinden https://www.facebook.com/groups/gozlemetkinlikleri sayfasından veya Whatsapp ile oluşturulmuş olan https://chat.whatsapp.com/23wbGDZ7Eq98Tvmqj2Fk4j grubuna erişim sağlayarak bizlere iletebilirsiniz.

Tüm katılımcılarımız ve emek verenlerimiz için güzel bir etkinlik olmasını diliyoruz.

KAYIT

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIls1u6_RDnQYa1r9hjFr-By0VS6wdVX5eNsRPxUS5NfzJ_A/viewform

Yorumlar kapatıldı.